טיפול אורתודנטי במרפאה שלנו

טיפול אורתודנטי עשוי להצטייר לנו כמו המצאה מודרנית, אבל ההיסטוריה של יישור שיניים היא ארוכה ומרתקת.

חיוך ישר וסימטרי תמיד נחשב למושך ואסתטי, תרבויות עתיקות רבות השתמשו בצורה גסה של פלטות כדי ליישר שיניים עקומות או לשמר את מבנה הפה כדי לשמור על צורת הפה לעולם הבא.

 

טיפול אורתודנטי בעבר הרחוק

במהלך ימי הביניים רפואת השיניים עברה התקדמות רצינית, רופאי שיניים התחילו לנסות חומרים שונים לשימוש עבור הפלטה, עד שבמאה ה-18

רופא שיניים צרפתי פיתח מכשיר עשוי ממתכת בצורת פרסה וגורם לשיניים לזוז למקומן הנכון.

 

לקראת טיפול אורתודנטי בימי הביניים

לקראת טיפול אורתודנטי בימי הביניים

נקפוץ כמה שנים בזמן לארצות הברית של 1822 שם המציא רופא בשם J.S Gunnell סוג של כיסוי ראש שהוצמד ללסת מהחלק החיצוני של הפה והפעיל לחץ עדין על השיניים.

או בקיצור, המצאתו של הרסן הידוע לשמצה.

 

יישור שיניים מודרני – המצאת האורתודנטיה

נתקדם עוד קצת בזמן לשנת 1880.

פרופסור אמריקאי בשם אדוארד הארטלי אנגל, זיהה את המאפיינים האמיתיים של שיניים שאינן ישרות ופיתח תורה שלמה של אורתודנטיה עליה נשענת הרפואה עד היום.

 

למרות שרפואת השיניים עשתה צעדים אדירים בהבנת פעולת השיניים והלסתות. במהלך המאה הבאה, לא נעשו יותר מדי שינויים והגשר עצמו היה עשוי מחומרים יקרים כמו – זהב, כסף, פלטינה או וולקניט.

עד לשנות ה-70 של המאה הקודמת, פיתוח של דבקים חדשים איפשרו לאורתודנטים להדביק בקלות ובזול את כל חלקי הגשר לשיניים.

בינתיים, הנירוסטה החליפה את הזהב והכסף בזכות הקלות בעיצוב הצורה שלה והגמישות הרבה.

הנירוסטה, ביחד עם הדבקים הוזילו משמעותית את עלויות הגשר ועזרו בפיתוח הסמכים הפנימיים, שזה בשפה פשוטה גשר שמוצמד לחלק הפנימי של השן ועוזר למראה אסתטי יותר במהלך הטיפול.

 

טיפול אורתודנטי היום

מאז ועד היום עברה האורתודנטיה התפתחויות רבות הכוללות שימוש בחומרים חדשים כמו הפלסטיק שמונע גירוי בחניכיים, שימוש בסמכים שקופים שאינם נראים לעין וגולת הכותרת: פיתוח טכניקות חדשות כמו האינויזליין – יישור השיניים השקוף המתקדם ביותר שמאפשר טיפול מהיר, אסתטי ונוח הרבה יותר.

 

טיפול אורטודנטי ברחובות – מגיעות לך שיניים ישרות ואסתטיות

במרכז הרפואי של ד"ר דולב, אנחנו שמים דגש גדול על טיפולים אסתטיים לשיניים מציפוי שיניים ועד השתלת שיניים ומציעים לך שני טיפולים אורטודנטיים מתקדמים שמתאימים לכל גיל:

 

יישור שיניים שקוף
השיטה מבוססת על מחשב ואלגוריתם בו הרופא יכול לעצב את התוצאה הנדרשת ובסופו להזמין את הפלטות השקופות שמותאמות אישית לשיניים של המטופל.

הפלטות מודפסות בתלת מימד ונחתכות ע"י לייזר וכך ברגע שמלבישים אותן על השיניים הן יושבות כלכך טוב שגם ממרחק קצר לא ניתן לראות שיש על השיניים פלטה.

בנוסף, ניתן להוציא את הפלטות כדי לאכול, לצחצח שיניים ואפילו לצאת לדייט ולהרגיש הכי טבעי שיש.

טיפול אורטודנטי ברחובות

טיפול אורטודנטי ברחובות – הכל פשוט, קל ושקוף


טיפול אורתודנטי דרך ציפוי שיניים

השיטה הזו לא מתבססת על דחיפה או שינוי במיקום של השיניים אלא דווקא על השלמה אסתטית של השיניים כך שיראו לחלוטין ישרות.
הטיפול מתחיל תמיד בסריקת הלסת ויצירת תבנית ייחודית לציפוי השיניים על פי מבנה הלסת של המטופל או המטופלת. לאחר מכן מבצעים בעזרת התבנית את הציפוי בלי כאבים ותוך פרק זמן קצר יוצאים מהמרפאה עם שיניים ישרות לחלוטין. אחד היתרונות הוא שהציפוי יכול במקביל להעלים כתמים וצבעים לא אסתטיים שנוצרו לאורך השנים על השיניים.

לסיכום

היום טיפול אורתודנטי הוא תהליך רפואי בטוח ויעיל שמשפר את המראה, התפקוד והבריאות שלנו. ההתפתחויות הטכנולוגיות הפכו את יישור השיניים להרבה יותר ידידותי, נגיש ונוח, פנו אלינו ונשמח להפוך את השיניים הלא ישרות שלכם להיסטוריה:)

 

רוצה לעבור אבחון?

מבטיחים שזה לא יכאב

ברור!

רוצה להכיר את הצוות?

סה"כ אנשים טובים

ברור!
מרפאת ד"ר אלי דולב

מזמינה אותך לחזור לחייך

למידע נוסף או תיאום פגישת ייעוץ

בדקת כבר איזו השתלת שיניים מתאימה לך?