ציפוי קומפוזיט

החלטת לטפל סוף סוף בפגם אסתטי קטן שהפריע לך תקופה. בין אם זה רווח קטן שמציק לך, משהו שקשור לגוון השן, או אפילו שן שנשברה בילדות והתיקון לא לגמרי משתלב בהרמוניה עם שאר השיניים, לרפואת השיניים האסתטית יש פתרון: ציפוי שיניים. ברוב המקרים, מרפאות שיניים מספקות שני סוגי חומרים לציפויים אסתטיים: חרסינה דנטלית, וחומר מרוכב, קומפוזיט. במאמר נתמקד בציפוי הקומפוזיט, וננסה לענות על כל השאלות שיכולות לעלות לך בנושא. מהו ציפוי הקומפוזיט? ממה הוא עשוי? מה הדרכים בהן ניתן להשתמש בו ומה היתרונות שלו? אנחנו כאן כדי להבהיר הכל.

 

קורונה

 

מהו קומפוזיט?

קומפוזיט הוא בעצם שם לחומר מרוכב (בתרגום מאנגלית), העשוי משרפים סינתטיים המכילים מונומרים (מולקולות פולימר) מטא-אקריליים, בתוספת חלקיקי סיליקון. או במילים פשוטות -חומר כימי מורכב. קומפוזיטים מתקדמים יותר מכילים גם חומר מאיץ, המופעל באמצעות אור וגורם להקשייה של החומר. הקומופזיט בעל מראה טבעי ומספק פתרון נוח לשימוש לטיפול בבעיות שיניים אסתטיות קטנות, כמו סתימות לבנות, שחזורי צבע, יישורים קלים ועוד. הקומפוזיט הוא חומר רגיש, ולכן דורש מיומנות טכנית גבוהה מצד הרופא שמבצע את הטיפול.

קומפוזיט: חומר אחד – מגוון פתרונות אסתטיים

ניתן להשתמש בקומפוזיט לטיפול בקשת רחבה של בעיות שיניים אסתטיות, העיקריות שבהן:

הבהרת שיניים ותיקון צבע:

במידה ויש לכם כתמי שיניים קלים, או שאימייל השן שלכם אינו לבן דיו בחלק מהשיניים, קיימת אפשרות לצפות בקומפוזיט את השן או השיניים המוכתמות בטיפול קצר וממוקד. התוצאה המתקבלת היא בעלת מראה טבעי ומשתלבת היטב עם שאר השיניים.

סגירת רווחים:

בטיפול של סגירת רווחים הרופא ממלא בחומר קומפוזיט את צידי השיניים, באופן שמצמצם את הרווח או סוגר אותו לחלוטין.

תיקונים אסתטיים:

הכוונה לפגמים קלים במראה השיניים, כמו סדקים קטנים, שברים או חוסר פרופורציה בגודל השיניים. אפשר באמצעות קומפוזיט אפילו לתקן משמעותית בעיות של "מנשך פתוח" – מצב בו גם כאשר סוגרים את הלסתות לגמרי, נשאר רווח גדול בין השיניים העליונות לתחתונות.

תיקון חבלות בשיניים קדמיות:

כאשר קיים שבר בשן קדמית ניתן להשלים אותו ע"י עיצוב חומר הקומפוזיט ישירות על השיניים והדבקתו במקום החלק החסר. במקרים של שבר משמעותי יותר, ניתן אף להכין כתר מקומפוזיט, שהגוון שלו מותאם באופן אישי לגוון השן המקורית.

ציפוי קומפוזיט

יתרונות הקומפוזיט:

כשמדובר בטיפולים אסתטיים, החלק החשוב ביותר בטיפול הוא רמת האסתטיקה. הקומפוזיט מספק תוצאות ברמה גבוהה, בטיפולים מהירים יחסית ובמחיר סביר. הם מתאימים למי שמחפש טיפול פחות פולשני ושמרני יותר, שאינו מצריך השחזה ומשמר את חומר השן. בניגוד לציפויי חרסינה, טיפול בציפוי קומפוזיט הוא הפיך. כאשר צריך לשפר את מראה השיניים אך יש חשש משינוי דרסטי ניתן להסיר את הציפוי ולחזור למראה המקורי, במידה ומתקשים להסתגל למראה החדש או לא אוהבים את התוצאה הסופית.

הקומפוזיט מצליח להשתלב היטב עם אמייל השן והדנטין, וליצור מראה אחיד וטבעי מאוד. זה נעשה על ידי שימוש בתהליך שנקרא בונדינג, בו החומר הסינתטי מתחבר לחומר השן הטבעי. במידה ויש פגיעה בציפוי, הוא ניתן לתיקון וחידוש בקלות יחסית.

החומר מגיע בצבעים שונים ובכל מיני רמות של שקיפות ואטימות, להתאמה מקסימלית עם גוון השן הטבעית. כמו כן, הטיפול הוא מהיר יחסית, ויכול להסתיים בפגישה אחת בלבד.

 

קורונה

 

צריך לזכור שהקומפוזיט מיועד בדרך כלל לטיפול בבעיות נקודתיות יותר, שיניים ספציפיות או מספר שיניים בודדות ולא בכל קשת השיניים. עבור בעיות אסתטיות רחבות בקשת השיניים, ישתמש הרופא לרוב בציפויי חרסינה, שהם יקרים יותר. כמו כן, הציפוי עלול לשנות את צבעו עם הזמן וידרוש פגישות תחזוקה וליטוש מדי פעם, על פי הרגלי המטופל ובהתאם למצב השיניים הראשוני.

שוקלים טיפולי אסתטיקה דנטלית? כדאי שתכירו את מרפאות ד"ר דולב ברחובות וראשון לציון.

ד"ר אלי דולב התחיל בתור טכנאי שיניים לפני יותר מעשור, והפך לרופא שיניים מוביל שמתמקד בטיפולי אסתטיקה דנטלית והשתלות שיניים.
השילוב של הידע הרפואי המעמיק שלו עם הניסיון הטכני העשיר שצבר כטכנאי, מביא לתוצאות ברמה הכי גבוהה שיש. המרפאות של ד"ר דולב מציעות ציפויי קומפוזיט איכותיים לצד טיפולי אסתטיקה דנטלית אחרים, כמו כתרים, ציפויי חרסינה ועוד. המרפאות שמות דגש על שימוש בטכנולוגיות מתקדמות ושיטות טיפול חדשניות וכמובן, על שירות מקצועי, מכיל וקשוב.

  נא למלא פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם  רוצה לעבור אבחון?

  מבטיחים שזה לא יכאב

  ברור!

  רוצה להכיר את הצוות?

  סה"כ אנשים טובים

  ברור!

  בדקת כבר איזו השתלת שיניים מתאימה לך?