יישור שיניים באמצעות ציפוי

לשיניים, מעבר לתפקיד הפונקציונלי הבסיסי של לעיסת המזון, יש תפקיד נוסף חשוב לא פחות – החיוך שלנו מהווה לא פחות מכרטיס ביקור. כן, טיב מראה השיניים משפיע על הרושם הראשוני שאנו עושים על אחרים ועל הביטחון העצמי שלנו בעת מפגש עם אנשים. לא לשווא המפורסמים של הוליווד משקיעים את מיטב כספם בשמירה על השיניים לבנות ומבריקות לאורך זמן. אבל מה עושים אם השיניים הצהיבו או נשברו? כאן יישור שיניים באמצעות ציפוי נכנס לתמונה.

למה השיניים מתעקמות?

שיניים יכולות להתעקם עם הזמן ממגוון של סיבות. הגורם המרכזי הוא נטייה גנטית – אם ההורים נעזרו בגשר, הסיכוי שגם אתם תצטרכו אותו הוא גבוה יותר. בין התופעות התורשתיות שיכולות לעבור מדור לדור ניתן למצוא צמיחה של שתי שיניים זו על זו, שיניים בולטות ורווחים בין השיניים.

אפשרות אחרת היא התנהלות דנטלית שגויה, החל מחריקת שיניים בלילה ועד לעששת שלא קיבלה מענה ראוי בזמן. תוצאת לוואי אפשרי של בעיות היא תזוזה של השיניים והתעקמות שלהן. ישנה גם תאוריה שטוענת כי שימוש במוצץ תורם להתעקמות, אבל עוד לא נמצאה הוכחה חותכת לכך.

אילו בעיות יישור שיניים באמצעות ציפוי פותר?

יישור שיניים באמצעות ציפוי נעשה לא רק כדי לתקן את גוון השיניים מצהוב ללבן על ידי כיסוי שלהן. טיפול זה משמש גם למקרים של שן עקומה, שן שבורה ו/או סגירת רווחים בלתי רצויים בין השיניים. בשיטה זו ניתן לתקן כמעט כל בעיה שקשורה לאורך או לצורת השן כל עוד אין צורך בהתערבות אורתודנטית. במלים אחרות, בטיפול המדובר לא רק מלבינים את השיניים, אלא גם מוודאים שכלפי חוץ גודלן ושלמותן יהיו אחידים למראה כדי שתקבלו את החיוך שתמיד חלמתם עליו. (למאמר המלא על אסתטקיה דנטית)

מהלך הטיפול

הטיפול מתחלק לשני שלבים עיקריים:

 1. במפגש הראשון לוקחים מידות של השיניים וחלל הפה ושולחים את הנתונים למעבדה כדי ליצור את הציפוי, כך שיתאים למטופל באופן אישי.
 2. אחרי שהמעבדה סיימה את תפקידה, במפגש הבא רופא השיניים מסיר כ-0.5 מ"מ מהשכבה החיצונית של השיניים ומדביק על החלל שנוצר את הציפוי. בזכות חומר השחזור החזק, הציפוי החדש הופך להיות חלק בלתי נפרד מהשן.

בסוף הטיפול תצאו עם שיניים לבנות, שעמידות יותר בפני שחיקה וכתמים לאורך שנים קדימה לעומת הזגוגית הטבעית.

 

יישור שיניים באמצעות ציפוי

 

יתרונות של יישור שיניים באמצעות ציפוי

היתרון המרכזי של יישור שיניים באמצעות ציפוי לעומת אמצעים אחרים הוא שמדובר בטיפול קצר יחסית. אמנם בראש שלנו אנו מדמיינים טיפול אורתודנטי מיושן בו גשר שלם יושב על השיניים למשך תקופה ארוכה, אך כאן אין הדבר נכון. יישור באמצעות ציפוי הוא תהליך שלוקח לכל היותר 2-3 פגישות במרפאה.

יתרונות נוספים של הטיפול הם שהציפוי חזק ועמיד לאורך תקופה ממושכת של זמן, כמו כן זו הזדמנות מעולה לתקן לא רק בעיות עקמומיות אלא גם לשפר את גוון השן.

רוצים חיוך לבן, אחיד ונוצץ כמו של הכוכבים הגדולים בהוליווד? פנו למרפאת השיניים של ד"ר דולב לקביעת פגישת ייעוץ, שתיתן לכם סיבה טובה לחייך.

  נא למלא פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם או התקשרו 072-3953202   

   

   

  רוצה לעבור אבחון?

  מבטיחים שזה לא יכאב

  ברור!

  רוצה להכיר את הצוות?

  סה"כ אנשים טובים

  ברור!

  בדקת כבר איזו השתלת שיניים מתאימה לך?