הרמת סינוס ללא כאבים

לא מעט מטופלים ומטופלות אשר זקוקים להשתלת שיניים, נדרשים לבצע הרמת סינוס לפני, וחוששים (בצדק) מההליך הכירורגי.

החדשות הטובות? כיום כבר יש שיטה זעיר-פולשנית לביצוע הטיפול באופן שכמעט אינו כואב – ואורך כחצי שעה בלבד.

לפני הכל: מה זו בעצם הרמת סינוס?

אז אולי לא ידעתם, אבל ללסת העליונה בפה שלכם קוראים המקסילה.

לא מעט מטופלים ומטופלות אשר סובלים מאובדן שיניים, חווים שחיקה במקסילה.

כתוצאה מהשחיקה הזאת, הסינוס – שהוא חלל מלא אוויר הממוקם בתוך עצמות הפנים, גדל, וכאשר העצם נספגת והסינוס גדול מדי, אין מספיק עצם בלסת העליונה, ולכן המצב עלול להקשות על השתלת שיניים.

לכן, לא פעם, מטופלים מופנים להליך מקדים לפני ההשתלה – הרמת סינוס (הכוללת בדרך כלל גם השתלת עצם).

על מנת שהשתלת השיניים תצליח, נדרשת הרמת סינוס מוצלחת לפני, אך מדובר בטיפול שיש לא מעט דרכים לבצע אותו, חלקן נעימות וחלקן… נעימות פחות.

לפניכם סקירה של שלוש הדרכים הפופולאריות ביותר לביצוע ההליך במרפאות שיניים ברחבי הארץ והעולם:

 • השיטה הפולשנית ביותר: הרמת סינוס פתוחה

  הרמת סינוס פתוחה היא הליך כירורגי לכל דבר, הכולל חיתוך שגורם לפתח בצד הלסת החיצוני. מתוך הפתח הזה, רופא השיניים המטפל מרים את רירית חלל הסינוס וממקם בו גרגירי עצם כתושה. לאחר מכן, הרופא סוגר את החלל על ידי תפירה של החניכיים. במשך תקופת החלמה של כשמונה חודשים, העצם הטבעית של הגוף מחליפה בהדרגה את גרגירי העצם הכתושה שמוקמו בחלל. כך נוצרת עצם עבה דיה אליה ניתן להחדיר שתל דנטלי ולאחריו גם גשר ומערכת כתרים חדשה.

 • השיטה הפולשנית פחות: הרמת סינוס סגורה

  בשיטה הזאת, אין למעשה פתיחה של צד הלסת, אלא ביצוע קידוח קטן של 3-5 מ"מ דרך חלל הפה. הרמת סינוס סגורה מתאפשרת לביצוע רק כאשר למטופל או למטופלת יש מעט יותר עצם בלסת, כך שיש להוסיף בין 2 ל-3 מ"מ של עצם כתושה. כלומר, בשונה מהרמת סינוס פתוחה, ההליך הזה הוא אידיאלי עבור מטופלים שמצב עצם הלסת שלהם לא חמור ביותר. גם בהרמת סינוס סגורה, דוחף רופא השיניים את רירית הסינוס ומחדיר עצם כתושה, ויש פעמים בהן ניתן אפילו להחדיר שתל דנטלי במקום.

 • השיטה הזעיר-פולשנית: הרמת סינוס לא טראומטית

  בניגוד לשתי השיטות הדי אגרסיביות הללו, קיימות גם שיטות פחות פולשניות של הרמת סינוס. בדומה לשיטות אנדוסקופיות שהחליפו הליכים כירורגיים סבוכים, גם בתחום הרמת הסינוס יש אופציה לטיפול שכזה. הרמת סינוס זעיר-פולשנית מבוססת על ניסיון לגרום כמה שפחות טראומה לגוף. הרירית למעשה מורמת באופן סלקטיבי ולא דורשת פתיחה מסוכנת מדי של חלל הפה. לא פעם, הרמת הסינוס הזעיר-פולשנית מבוצעת באמצעות בלון, אשר מרים את רירית הסינוס בניפוח מבוקר, וכך פוחתת הסכנה לקריעתה. כהרירית מורמת, העצם מוחדרת אל נפח גדול יותר, באופן בטוח יותר.

היתרונות של השיטה הזאת עצומים:

 • הפחתה משמעותית בכאבים, נפיחויות, וסבל באופן כללי
 • פחות סיכון לסיבוכים כמו קרע ברירית וזיהומים שונים
 • קיצור ההליך: משך הפרוצדורה מופחת לכחצי שעה בלבד!
 • התאוששות מהירה יותר וחזרה זריזה לשגרה

למי שכבר סובל

הרמת סינוס ללא כאבים היא דרך מצוינת לעבור את הטיפול המקדים ההכרחי שלפני השתלת שיניים (עבור מי שסובלים מחוסר עצם בלסת העליונה), באופן שאינו גורם טראומה מיותרת לפה.

פעמים רבות, המטופלים שמגיעים לביצוע השתלת שיניים הם בני ובנות הגיל השלישי אשר סובלים מתחלואים שונים, ולא רוצים לעבור הליך כירורגי שיחשוף אותם לסיכונים וסיבוכים אפשריים.

הרמת הסינוס בשיטה החדשה מפחיתה את הסיכון לסיבוכים שכאלה, ומתאימה במיוחד למטופלים ומטופלות אשר סובלים מחרדה דנטלית.

אצלנו, במרפאות ד"ר דולב, אנו מאמינים שאין צורך בכאבים וסיכונים כדי לעבור הליך הרמת סינוס.
בדיוק מהסיבה הזאת, אנחנו משתמשים בשיטות הטיפול החדשניות ביותר ובציוד טכנולוגי מתקדם – כדי שהרמת הסינוס תהיה קצרה, יעילה ובמינימום כאבים.

נא למלא פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם או התקשרו 072-3953202רוצה לעבור אבחון?

מבטיחים שזה לא יכאב

ברור!

רוצה להכיר את הצוות?

סה"כ אנשים טובים

ברור!

בדקת כבר איזו השתלת שיניים מתאימה לך?