השתלות שיניים – תופעות לוואי

השתלת שיניים היא פתרון יעיל ומוכח עבור מי שאיבד את שיניו או מחזיק בפיו שיניים שבלתי אפשרי לתקן אותן. הפתרון הזה הרבה יותר משתלם לטווח הארוך מאשר שימוש בשיניים תותבות, שסובלות מחסרונות רבים. אבל כמו בכל פרוצדורה רפואית, גם להשתלות שיניים יש תופעות לוואי שמתלוות אליו ומופיעות לאחר הטיפול. במאמר זה נסביר מצד אחד אילו תופעות לוואי הן נפוצות ואינן צריכות להדאיג את המטופל ומצד שני באילו מקרים יש צורך לפנות בהקדם לטיפול אצל רופא השיניים.

 

השתלות שיניים – תופעות לוואי נפוצות

תופעות הלוואי הנפוצות לאחר השתלות שיניים כוללות את התסמינים הבאים:

 • קשיים בפתיחת וסגירה הפה.
 • דימום מהאזור המנותח שטפי דם תת-עוריים.
 • כאבים. ניתן לבקש מהרופא משככים כדי להקל את ההתמודדות עמם.
 • נפיחות שמתפתחת במשך יומיים עד שלושה ולאחר מכן מתחילה לרדת בכוחות עצמה.

אם אחד או יותר מהתסמינים המפורטים לעיל הופיעו אצלכם לאחר השתלת שיניים, מדובר בחוסר נוחות זמנית בלבד ואין שום סיבה לדאגה. אין צורך להגיע אל מרפאת השיניים במיוחד, אלא רק להמשיך לפעול על פי ההנחיות הרגילות שהרופא נתן לכם לתקופת הזמן שאחרי הפרוצדורה.

ד"ר אלי דולב

השתלות שיניים – תופעות לוואי נדירות

למען הסר ספק, השתלות שיניים הן הליך בטוח, אבל ישנם מקרים נדירים בהם מופיעות תופעות לוואי בלתי שגרתיות שיש להתייחס אליהן בהקדם.

 

התפשטות זיהום

לרוב מופיע בפורמט של נפיחות בלבד, אך ישנם מקרים נדירים בהם הזיהום הופך למשמעותי יותר ועלול לחדור אל זרם הדם. אם אתם מבחינים בעליית חום כללית או מקומית, הפרשת מוגלה מאזור הניתוח ונפיחות או כאבים שמסרבים לרדת שבוע אחרי הפרוצדורה – עליכם לפנות למרפאה. רופא השיניים ירשום לכם אנטיביוטיקה.

 

דימום בלתי צפוי

דימום היא תופעה טבעית מאוד לאחר ניתוח. מדובר בדימום שטחי יחסית, שעלול להתחיל מספר שעות עד ימים בודדים אחרי הטיפול. לעומת זאת, אם הדימום חוזר לאחר מספר שבועות ומדובר בדימום רב, רצוי לפנות לרופא השיניים.

 

הרדמה שאינה חולפת

בחלק מהטיפולים רופא השיניים יזריק חומר מאלחש לפני הפרוצדורה עצמה על מנת שהמטופל לא יחוש כאב במהלכה. באופן טבעי, ההרדמה באזור המנותח תחלוף תוך כמה שעות. אך במקרה שהיא איננה חולפת ונותרת תחושת הרדמה או נמלול בסנטר, בשפה או בלסת בה בוצעה ההשתלה, יש לפנות בדחיפות אל רופא השיניים.

לסיכום, אמנם השתלות שיניים מלוות בתופעות לוואי מסוימות, אך לרוב הן קלות וחולפות מעצמן ללא שום התערבות רפואית נוספת. מיליוני בני אדם מסביב לעולם כבר עברו את התהליך הזה בהצלחה מרובה וכיום הם נהנים משיניים מתפקדות ואסתטיות.

יש לכם שאלות נוספות על השתלות שיניים ותופעות לוואי? הצוות המקצועי והמנוסה במרפאת השיניים של ד"ר אלי דולב, המתמקדת בהשתלות שיניים ביום אחד, ישמח לענות על כל שאלה בנושא ולהפיג את החששות.

 

קורונה

  נא למלא פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם או התקשרו 072-3953202  רוצה לעבור אבחון?

  מבטיחים שזה לא יכאב

  ברור!

  רוצה להכיר את הצוות?

  סה"כ אנשים טובים

  ברור!

  בדקת כבר איזו השתלת שיניים מתאימה לך?