שיוף שיניים

הדרך המהירה לחיוך ישר וסימטרי

כולנו יודעים מה זה יישור שיניים או השתלת שיניים, אבל מה זה שיוף שיניים? מתי פונים לקבלת טיפול מסוג זה? כיצד הוא מתבצע? ואיך הוא משפיע על הכרטיס הביקור הכי חשוב שלנו מול אנשים חדשים – החיוך? כל התשובות לשאלות הללו במאמר שלפניכם.

 

החיוך הוא כרטיס הביקור שלנו, את זה כבר כל אחד יודע לדקלם בעל-פה. אבל לפעמים השיניים שלנו סובלות מבעיות אסתטיות שונות, שמומלץ לטפל בהן כדי שנוכל להמשיך לחייך בלב שלם. שיוף שיניים נועד כדי לשפר את המראה האסתטי של השיניים, ליישר אותן ולהעניק להן מראה אחיד. לרוב, הוא נעשה כתוספת במסגרת של טיפול אורתודנטי או טיפול דנטלי אחר.

שיוף שיניים

כיצד מתבצע שיוף שיניים?

השיניים הן רקמת עצם, שזו גם הרקמה הקשה ביותר בגוף האדם. על מנת לבצע שינויים ברקמה הקשה הזו, לרופא השיניים יש כלים מדויקים, יעילים ואמינים כמו סרטי שיוף יעודיים, מקדחי יהלום עדינים ואמצעים רפואיים נוספים להשחזת השיניים על מנת לשייף אותן לצורה הרצויה. במסגרת הטיפול משייפים כמה עשיריות מילימטרים משכבת השן כדי לעצב אותה מחדש. השיוף אינו דורש הרדמה מקומית ברוב המקרים ואינו יוצר תופעות לוואי למעט אי-נוחות קלה, זאת בתנאי שלא נעשה שיוף יתר כמובן.

 

אילו בעיות שיוף שיניים פותר?

שיוף שיניים עשוי לפתור מספר בעיות אסתטיות, שמטרידות מטופלים רבים ולפעמים אף פוגעות באיכות חייהם:

  • שיפור צורת להב השן – ישנם מטופלים שאינם מרוצים מצורת השיניים שלהן מאחר והן נראות חדות ושפיציות מדי, מה שמקנה להן דימוי חייתי או, אם מוסיפים קצת דמיון, אפילו "ערפדי". שיניים חדות או שפיציות עלולות להיווצר משברים קטנים בשן כתוצאה מבלאי והפעלת כוח רב בעת פעולת הלעיסה. השיוף מאפשר "לשטח" את צורת השן כדי שלא תבלוט בעיני המתבונן.
  • תיקון סגירת לסת – לפעמים העמדה של הלסת התחתונה והעליונה איננה אידיאלית, מה שמוביל לכאב בנקודות מסוימות ולכן סגירת הלסתות איננה נעשית בצורה מלאה. ניתן לפתור את הבעיה באמצעות שיוף סלקטיבי של נקודות המגע הבעייתיות ובכך להקל על המטופל.
  • צפיפות שיניים – אחת השיטות הנפוצות להקטנת רוחב השיניים במקרה של צפיפות היא על ידי שיוף, אך טיפול זה אפקטיבי רק כאשר צפיפות השיניים איננה גדולה מדי.
  • תיקון פרופורציות – כאשר לפחות שן אחת מתוך ארבע השיניים הקדמיות ארוכה, רחבה או בולטת מדי ואף עלולה לגרום לנשיכה של השפתיים, ניתן לשייף את השן על מנת לקצר או להצר אותה. באמצעות שיוף עדין של השן הבעייתית ניתן להגיע למצב בו השיניים הקדמיות סימטריות ולהשיג שיפור גדול במראה האסתטי.
  • השטחת ציפוי או כתר – על מנת שהשיניים לא יראו בולטות אחרי הדבקת ציפוי או כתר, יש לשייף אותן כך שיתאימו במידותיהן לשאר השיניים. במקרה של ציפוי משייפים 1-2 מילימטרים מהחלק הקדמי של השן ובמקרה של כתר השיוף מתבצע סביב כל היקף השן על מנת לחזק את יציבותו.

שיוף שיניים

לסיכום, שיוף שיניים היא שיטה נפוצה מאוד במסגרת טיפול דנטלי או אורתודנטי, שמשפרת רבות את האסתטיקה והסימטריה של השיניים. אם גם לכם יש שיניים שפיציות או חוסר פרופורציה בשיניים הקדמיות, אין שום סיבה שתמשיכו לסבול. צרו קשר עם המרפאה של ד"ר אלי דולב לקביעת פגישת ייעוץ ואבחון, ומשם קצרה הדרך לחייך שוב מבלי להתבייש.

רוצה לעבור אבחון?

מבטיחים שזה לא יכאב

ברור!

רוצה להכיר את הצוות?

סה"כ אנשים טובים

ברור!

בדקת כבר איזו השתלת שיניים מתאימה לך?